Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg

Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg
YENİ
Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg
  • Stok Durumu: Stoklarımızda
  • Marka: Yerli Üretim
  • Ürün Kodu: HHA-006
27,00TL
Vergiler Hariç: 25,00TL

Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg

Türk kültüründe helvanın yeri oldukça geniştir. Helva kahvaltı sofralarının, akşam yemeklerinin, ara öğünlerin ve öğle yemeklerinin baş tacı olarak tüketilir.

Sabah kahvaltılarında tüketilen Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg kemik gelişimini güçlendirdiği ve beyin sağlığını koruduğu için gün boyu direnç verici etkiye sahiptir. okul çocukları kahvaltı sofralarında bu helvayı tükettiklerinde okuldaki dersleri için konsantrasyon güçlüğü ve odaklanma sorunu yaşamamaktadır.

Sporcuların daha rahat kas yapmasını sağlayan bu helva çeşidi gün boyu tok tutma özelliğine de sahiptir. Osmanlı saraylarının vazgeçilmez tatlılarından birisi olan helvanın bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Tahinli helvalar her zaman Osmanlı saraylarında bayram alayı kurulduğunda tüketilen besinlerin başında gelir ve saraya gelen misafirlere mutlaka ikram edilirdi.

Çok eski bir kültürü olan susamlı helva şimdilerde de vücuda direnç veren ve bağışıklık güçlendirici besinler arasında sayılmakta. Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg vücuda faydaları nelerdir?

Kandil Helvası Faydaları Nelerdir?

Vücuda direnç verici etkisi ile Susamlı Helva (Kandil Helvası) 1 Kg bağışıklık sistemini koruyucu etkiye sahiptir. Sabah kahvaltılarında tüketildiğinde gün boyu vücudun zinde kalmasını sağlayarak kişinin konsantrasyonunu daha güçlü olmasını sağlar.

İçerdiği şeker ve tahin nedeni ile kişinin daha hızlı düşünmesine ve işlerine odaklanmasını sağlayan susamlı helvanın kemik sağlığını koruyucu etkiye de sahip olduğu bilinmektedir.

Ağız sağlığını koruma etkisi olan susamlı helvanın diş çürüklerinin oluşmasına engel olduğu içeriğinde bulunan susam sayesinde diş etlerinin de korunmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Saç sağlığının korunmasını sağlayan susamlı helva, cilt sağlığı açısından da içerdiği vitamin ve mineraller nedeni ile oldukça faydalıdır.

Karaciğeri koruyucu etkisi bulunan susamın dengeli bir şekilde kullanılması karaciğer rahatsızlıklarını ortadan kaldırır. Karaciğer rahatsızlıklarına etkisi olduğu kadar susamlı kandil helvasının içerdiği vitaminler sayesinde sindirim sistemini de koruduğu bilinmektedir.

Sindirim sistemini korumaya başladığında bağırsak hareketlerinin de hızlı bir şekilde düzenlenmesini sağlar. Kandil helvasında bulunan susam yoğunluğu nedeni ile metabolizmanın hızlandığı görülmektedir.

Göz sağlığını koruyucu etkisi de kandil helvasının kesinlikle sayılmadan geçilmemesi gereken özelliklerinden birisidir. Susamın içerdiği yağlar sayesinde göz korneasını koruma altına aldığı ve göz bulanıklığı da dâhil olmak üzere birçok göz rahatsızlığını ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Düşük şeker seviyesi olan kişilerin düzenli bir şekilde susamlı kandil helvası tükettiklerinde düşük kan şeker seviyelerinin hızla düzeldiği görülür. Düşük kan şeker seviyesi olan kişiler kandil helvasını her gün düzenli olarak iki dilim kadar tüketmelidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi