Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Kürek Helva Sade Kakaolu

Kürek Helva Sade Kakaolu
YENİ
Kürek Helva Sade Kakaolu
  • Stok Durumu: Stoklarımızda
  • Marka: Yerli Üretim
  • Ürün Kodu: HHA-007
32,40TL
Vergiler Hariç: 30,00TL

Kürek Helva Sade Kakaolu

Tahinin ham maddesi olan susam insan sağlığı açısından büyük faydaları olan bir besindir. Bu faydalı besinden oluşturulan kürek helva sade kakaolu hem sofralarımızın baş tacı hem de vücuda direnç verici özelliği ile mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasındadır.

Osmanlı saraylarının vazgeçilmez tatlarından birisi olan helva uzun yıllardan beri Türk kültüründe yer almaktadır. Birçok hastalığın şifasında kullanılan susam helvanın hammaddesi olarak helvaları da daha büyük bir besin değeri bulunan gıdalar arasına sokmaktadır.

Bu besin sabah kahvaltılarında, öğle yemeklerinde, ara öğünlerde ve akşam yemeklerinde de tüketilme özelliğine sahiptir. Gençlerin ve çocukların okul derslerine daha iyi odaklanmalarını sağlayan kürek helva sade kakaolu kakaonun zengin besin kaynağı olması ile birlikte gün boyunca enerjik olmalarını da sağlamaktadır.

Kürek helvasında bulunan tahinin yağ asitleri açısından zengin olması bu besinin iç organlarımızı da daha sağlıklı bir hale getirmesinde yarar sağladığı görülmektedir.

Kemik sağlığını koruyucu özelliği bulunan bu besinin küçük çocuklar ve bir yaşını aşmış bebekler tarafından da tüketilmesinin önerildiği bilinmektedir. Yaşı ilerlemiş kişiler de kemik sağlığını korumak için ölçülü bir şekilde kürek helva sade kakaolu tüketmelerinde fayda vardır.

Kürek helvasının içeriğinde bulunan tahin kolesterol seviyesini düşürmesi ile ünlü bir gıdadır. Bu nedenden dolayı şeker seviyesi normal olan herkes tarafından kürek helvası tüketilebilir.

Kürek Helva Sade Kakaolu Faydaları

  • Vücudun hastalıklara karşı korunmasında yardımcı olur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bu nedenden dolayı da kış hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.
  • Düşük kan şekeri hastalığı günümüzde çok görülen rahatsızlıklardan birisidir kürek helvası düşük kan seviyesini yükseltmekte oldukça başarılı gıdalardan birisidir.
  • Enerji verici etkisi ile çocuklar ve gençler tarafından kahvaltı saatlerinde tüketilmesi gereken gıdalar arasındadır.
  • Sindirim sistemi üzerinde büyük bir sağlık etkisi oluşturan kürek helvasının bağırsak hareketlerini de düzenlemesi ile ünlü bir besin olduğu bilinir.

Beyin sağlığını koruyucu etkisi kanıtlanmış helvanın akşam saatlerinden çok sabah saatlerinde odaklanma ve konsantrasyon sorunları olan kişiler tarafından tüketilmesi gerekir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi